Aleksandra Pinkowska zdobyła I miejsce w V Przeglądzie Słowa!

„Młodość sądzi, starość rozgrzesza”- to hasło V Przeglądu Słowa, który odbył się 6 marca w  Zespole Szkół Ponadpodstawowych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach.

Celem konkursu  jest zainteresowanie młodzieży poezją i prozą, rozwijanie zdolności recytatorskich, interpretacyjnych i poetyckich oraz  zachęcanie do występowanie na scenie, do pisania poezji i czytania interpretacyjnego.

W skład jury wchodzili: dr Małgorzata Juda-Mieloch (pracownik ODN-u), Honorata Maciejewska (pracownik MDK-u), Bolesław Grobelny (poeta), Piotr Fałczyński (poeta). Wśród 50 uczestników konkursu laureatką w kategorii szkół ponadpodstawowych czytania interpretacyjnego została reprezentująca naszą szkołę Aleksandra Pinkowska – uczennica klasy A4, która zdobyła I miejsce! 

Aleksanda zaprezentowała nie tylko doskonałą recytację utworu „Jak ja się czuję”, jego świetną interpretacją poruszyła odbiorców, jednak prezentowany przez nią fragment prozy Zofii Nałkowskiej zdobył zachwyt i uznanie jury  oraz publiczności.

Gratulujemy Oli!

Maria Kowalczyk-Żurawska

Skip to content