Daniel Dziak laureatem konkursu papieskiego

W dniu 25 kwietnia 2023 r. piątka uczniów ZSB-E: Daniel Dziak, Mikołaj Reszel (2GT), Dionizy Galewski, Filip Klawczyński oraz Michał Szymanek (3BT) wzięli udział w Konkursie Powiatowym poświęconym pamięci Świętego Jana Pawła II. Konkurs przeprowadzono w zabytkowej auli I Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Jana Kompałły i Wojciecha Lipskiego w Ostrowie Wielkopolskim. Pomysł zorganizowania konkursu miał podwójny wymiar: 40. rocznica II Apostolskiej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1983 r. połączony z 18. rocznicą odejścia papieża – Polaka do Domu Ojca. Do eliminacji przystąpiło pięć szkół średnich w tym wszystkie licea z terenu miasta i nasza szkoła techniczna.

Miło poinformować, że uczeń klasy 2GT Daniel Dziak okazał się bezkonkurencyjny zdobywając 29/30 punktów w eliminacji testowej, pokonując kolegów ze szkół humanistycznych. Równie dobry wynik z „Budowlanki” osiągnęli pozostali uczestnicy konkursu. Hojne nagrody sfinansowali członkowie Patronatu Honorowego: Starosta Powiatu Ostrowskiego, wydawnictwa książkowe („Pallottinum”, „Księgarnia Św. Jacka”, „Promic”, „Rafael”), dwutygodnik diecezji kaliskiej „Opiekun”, Kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, biskup Damian Bryl oraz dr Wanda Półtawska.Piotr Wiertelak