Konkurs Szkolny „Polska w dziejach Mistrzostw Świata w piłce nożnej”

Pół punktu
Bartosz Kołeczko z klasy B4bp zwyciężył w Konkursie „Polska w dziejach Mistrzostw Świata w piłce nożnej” przeprowadzonym w Zespole Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp. Dwa następne miejsca na podium zajęli: jego kolega z klasy Wojciech Dymalski i Mateusz Janiak (ET4p). Quiz rozegrano we wtorek, 22 listopada 2022 r. w sali 212.
W ciągu 40 minut uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym złożonym z 19 pytań otwartych o łącznej wartości 40 punktów. Pytania dotyczyły występów Polaków we wszystkich turniejach o Mistrzostwo Świata, w których jak dotąd brali udział. – Czołowa czwórka w klasyfikacji końcowej wykazała się dużą wiedzą. Dość powiedzieć, że między zwycięzcą, a drugim w zestawieniu różnica wynosiła zaledwie pół punktu. – podsumował pomysłodawca zabawy i autor pytań, Jarosław Maląg. Zdobywcy trzech najwyższych lokat sięgnęli po dyplomy i wartościowe nagrody książkowe o tematyce sportowej.
Końcowa klasyfikacja:

 1. Bartosz Kołeczko (B4bp) 34 pkt.
 2. Wojciech Dymalski (B4bp) 33,5 pkt.
 3. Mateusz Janiak (ET4p) 32 pkt.
 4. Michał Węgrzyn (B4bp) 28 pkt.
 5. Michał Duczmal (GT2) 24 pkt
 6. Piotr Figiel (GT2) 18,5 pkt.
 7. Igor Wiertelak (B2) 18 pkt.
 8. Jakub Kałużny (B3) 15 pkt.
 9. Miłosz Spalony (G1) 15 pkt.
 10. Kacper Ścibior (ET4p) 15 pkt.
 11. Bartosz Michalski (T1) 13 pkt.
 12. Oskar Ławniczak (B3) 12 pkt.
 13. Bartłomiej Zawada (T1) 2 pkt.

Jarosław Maląg

Skip to content