Konkurs „Szlakiem Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej w 175-lecie jej otwarcia”

Rewelacyjnie

Bardzo dobrze spisali się uczniowie klas kolejowych ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w eliminacjach Krajowego Konkursu „Szlakiem Drogi Żelaznej Warszawsko-Wiedeńskiej w 175-lecie jej otwarcia”. Zmagania zostały przeprowadzone w systemie zdalnym we wtorek, 16 czerwca.

ZSB-E w Ostrowie Wlkp. w etapie eliminacyjnym reprezentowała siódemka uczniów wywodzących się klas T1g i ET2: Bartosz Jasiński, Alan Jaś, Karolina Jeżewska, Aleksandra Krawczyk, Mikołaj Lis, Mateusz Łuszczek, Magdalena  Miklas. Musieli oni rozwiązać test złożony z 50 pytań. Najlepiej w tym gronie wypadł Mikołaj Lis, który zgromadził aż 97,5% punktów możliwych do zdobycia. Udany występ zaliczyli też pozostali. Ich wyniki wynosiły od 85% do 60%. W efekcie najprawdopodobniej wszyscy wywalczą awans do etapu finałowego, który zaplanowano  29 września w Warszawie. Opiekunami uczniów była Dorota Kierzek – nauczyciel przedmiotów kolejowych. Organizatorami konkursu są: Stowarzyszenie Edukacja dla Rozwoju Kolei w miejscowości Choszczowe i „Stacja Muzeum” – samorządowa instytucja kultury z siedzibą w Warszawie.    

Jarosław Maląg

Skip to content