Lekcja z dronem – Geodeci w terenie

Ciekawe zajęcia dla uczniów profilu technik geodeta w ramach projektu ,,Kompleksowy program rozwoju kształcenia zawodowego młodzieży w Powiecie Ostrowskim’’ współfinansowany ze środków Unii Europejskiej poprowadzili w wiosenny poranek na terenie Piaski – Szczygliczka nauczyciele ZSB-E Maciej Sikora i Mariusz Wolski.

Szkoła prowadzi te zajęcia bo dostrzega coraz większe zapotrzebowanie rynku na tego typu kwalifikacje. Dziś to dziedzina bardziej unormowana niż jeszcze kilka lat temu, każdy, kto chce używać profesjonalnie drona, musi odbyć odpowiednie szkolenie i mieć certyfikat.

Na zajęciach zaczynaliśmy od podstawy: terminologii i prawa lotniczego. Dopiero potem przeszliśmy na symulatory. Wszystkie przeciążenia, podmuchy wiatru, turbulencje są odwzorowane na nich jak w rzeczywistości. Dobra pogoda umożliwia latanie dronem na otwartej przestrzeni. Nie jest łatwo  manewrować taką maszyną, gdy wieje wiatr i trzeba bardzo dobrze się orientować – mówią uczniowie, szkolący się na operatorów dronów. Dodają, że chcą te umiejętności wykorzystać w przyszłej pracy.

Skip to content