Liga Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn

Mega emocje na szóstkę

Ogromne i trudne do zapomnienia emocje przeżyli uczniowie oraz ich opiekunowie wywodzącym się z ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych podczas pobytu w Orlen Arenie w Płocku na pierwszym meczu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn pomiędzy miejscową Orlen Wisłą, a mistrzem Niemiec SC Magdeburg. Spotkania rozegrano w środę, 10 maja 2023 r. i zakończyło się remisem 22:22.

Był to już szósty wyjazd na imprezę sportową uczniów ostrowskiej „budowlanki”, a zarazem trzeci na mecz szczypiorniaka. Inicjatorem tej wyprawy, jak i poprzednich był pasjonat sportu Jarosław Maląg, który wraz z innym nauczycielem Michałem Pilarskim sprawowali czujną opiekę nad grupą 38 uczniów wywodzących się z siedmiu klas (G1, T1, A2, GT2, A3, B3, B4bp). – Oprawa spotkania stała na wysokim poziomie. Na trybunach panowała fantastyczna atmosfera. Mecz przyniósł wiele wrażeń głównie za sprawą zespołu gospodarzy. Niemal od początku musieli oni odrabiać straty i mogli przy lepszej skuteczności przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W ostatniej akcji bowiem trafili w słupek odrabiając nieco wcześniej cztery bramki straty. Gracze Orlenu wykazali się ogromną wolą walki. Mimo wyniku remisowego jesteśmy bardzo zadowoleni z wyjazdu, gdyż emocje były niebotyczne. – podsumował Jarosław Maląg.             

Poprzednie wyjazdy:       

– 26 kwietnia 2016 r. Spodek w Katowicach, Polska – Słowenia 4:1 w ramach Mistrzostw Świata Dywizji IA w hokeju na lodzie mężczyzn.

– 23 października 2016 r. Hala Legionów w Kielcach, Vive Tauron Kielce – Rhein-Neckar Loewen (Niemcy) 26:34 w ramach V kolejki grupy B Ligi Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn.

– 26 lutego 2017 r. Hala Legionów w Kielcach, Vive Tauron Kielce – MOL-Pick Szeged (Węgry) 28:24 w ramach XII kolejki grupy B Ligi Mistrzów w piłce ręcznej mężczyzn.  

– 14 grudnia 2017 r. Atlas Arena w Łodzi, Personal Bolivar (Argentyna) – Shanghai Volleyball (Chiny) 2:3 oraz PGE Skra Bełchatów – Zenit Kazań (Rosja) 0:3 w ramach grupy B Klubowych Mistrzostwach Świata w siatkówce mężczyzn.

– 30 stycznia 2019 r. Hala „Energia” w Bełchatowie, PGE Skra Bełchatów – Greenyard Maaseik (Belgia) 2:3 w ramach grupy D Ligi Mistrzów w siatkówce mężczyzn.                                                  

                                                                                                                        Jarosław Maląg

Skip to content