Potrzebna krew – PILNE!!!

Oddawanie krwi krok po kroku

  1. Zarezerwuj sobie około godziny, weź dokument ze zdjęciem i numerem PESEL oraz zjedz beztłuszczowy posiłek przed donacją.
  2. Zgłoś się do rejestracji dawców i wypełnij kwestionariusz z pytaniami o twój stan zdrowia.
  3. Zostanie pobrana od Ciebie próbka krwi na wstępne badanie (morfologia), a po kilku minutach zostaniesz poproszony do gabinetu lekarskiego, gdzie lekarz zakwalifikuje Ciebie do oddawania krwi lub jej składników, albo wyjaśni dlaczego dziś nie możesz oddać krwi.
  4. Skorzystaj z naszej kawiarenki, w której otrzymasz napój.
  5. Oddawanie krwi pełnej – wybierz rękę, z której chcesz oddawać krew, usiądź wygodnie na fotelu i zanim minie 10 minut oddasz jedną jednostkę krwi (450 ml). Oddawanie składników krwi różni się czasem i technicznym sposobem pobierania.
  6. Wypocznij jeszcze przez około 10-15 minut i odbierz zwrot kosztów podróży oraz czekolady, które mają uzupełnić ubytek energetyczny. Możesz też otrzymać zaświadczenie do pracy lub szkoły potwierdzające oddanie krwi w danym dniu.

Terenowy Oddział w Ostrowie Wlkp.
ul. Limanowskiego 20-22 | 63-400 Ostrów Wlkp.
tel. 62 595 13 31
ot.ostrow@krwiodawstwo.kalisz.pl

Skip to content