Rozstrzygnięto VII edycję powiatowego konkursu interdyscyplinarnego im. Ernesta Malinowskiego

„Warto ocalić od zapomnienia!

Małe ojczyzny w literaturze, fotografii i rysunku.”

Dnia 13 grudnia 2019r. w sali 203 Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych nastąpiło rozstrzygnięcie VII edycji powiatowego konkursu interdyscyplinarnego im. Ernesta Malinowskiego   „Warto ocalić  od  zapomnienia!  Małe  ojczyzny  w  literaturze,    fotografii i rysunku.” Współorganizatorami imprezy były: Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego oraz Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego, patronat nad konkursem sprawowali także: Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego oraz Starosta Powiatu Ostrowskiego.

Impreza  odbywała się w trzech kategoriach:

  • konkurs fotograficzny – tę część konkursu oceniali pracownicy Zakładu Fotograficznego Foto Horosiewicz;
  • konkurs rysunkowy – tę część konkursu oceniała plastyk pani mgr Agnieszka Lisiak;
  • konkurs recytatorski oceniało Jury w składzie: pani mgr Alina Szymczak– nauczyciel języka polskiego w ZSU w Ostrowie Wielkopolskim, pani mgr Mariola Grabowska – nauczyciel języka polskiego oraz wieloletni członek Jury konkursu poetyckiego „Wiersz Walentynkowy” oraz pani Elwira Maślińska – nauczyciel języka polskiego w ZSU w Ostrowie Wielkopolskim.

Liczne nagrody na konkurs ufundowali: Dyrektor Biblioteki Publicznej im. Stefana Rowińskiego w Ostrowie Wielkopolskim pan Włodzimierz Grabowski, Dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pan Witold Banach, Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek, Starosta Powiatu Ostrowskiego pan Paweł Rajski.

Podczas przerwy (w oczekiwaniu na rozstrzygnięcie konkursu) zgromadzona młodzież miała okazję zapoznać się z sylwetką Ernesta Malinowskiego –  patrona naszej szkoły oraz obejrzeć prezentację poświęconą kierunkom kształcenia w ZSB-E.

W konkursie, w trzech kategoriach, wzięło udział 58 uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, 19 nauczycieli – opiekunów. Konkurs cieszy się dużym zainteresowaniem w lokalnym środowisku (w ubiegłym roku uczestniczyło w nim 64 uczniów). O wysokim poziomie imprezy świadczy ilość przyznanych nagród i wyróżnień.

Wyniki konkursu z podziałem na kategorie oraz szkoły:

szkoły podstawowe i ponadpodstawowe.

  1. Konkurs rysunkowy
 SZKOŁY PODSTAWOWE
Lp.miejscenazwisko i imięszkoła
1.I miejsceChwaliszewskaSzkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.
2.II miejsceZaradna KlaudiaSzkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.
3.III miejsceStasiak MartaSzkoła Podstawowa nr 11  w Ostrowie Wlkp.
4.wyróżnienieMaras JuliaSzkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.
5.wyróżnienieGrobelny AdamSzkoła Podstawowa nr 5  w Ostrowie Wlkp.
6.wyróżnienieKlupieć WiktoriaSzkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.
7.wyróżnienieKania KatarzynaSzkoła Podstawowa nr7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie Wlkp.
  1. Konkurs fotograficzny
 SZKOŁY PONADPODSTAWOWE
1.I miejsceWarzecha JakubZespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
2.II miejsceKardaś PaulinaZespół Szkół Technicznych w Ostrowie Wlkp.
3.III miejsceKania OliwiaZespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.
4.wyróżnienieZajfert KamilaZespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.
5.wyróżnienieKalak PatrykZespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.
6.wyróżnienieZając SebastianZespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp.
7.wyróżnienieBroda MałgorzataZespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.
8.wyróżnienieKostera NikolaZespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wlkp.
  1. Konkurs recytatorski
 SZKOŁY PODSTAWOWE
Lp.miejscenazwisko i imięszkoła
1.I miejsceTomalak JuliaSzkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie  Wlkp.
2.II miejsceGreber ZuzannaSzkoła Podstawowa nr 7 im. Gen. Józefa Bema w Ostrowie  Wlkp.
3.III miejsceRychlewska WeronikaSzkoła Podstawowa nr 6 im. M. Rataja w Ostrowie Wlkp.
4.wyróżnienieWojtowicz StanisławSzkoła Podstawowa nr 6 im. M. Rataja w Ostrowie Wlkp.
 SZKOŁY PONADPODSTWOWE
1.I miejsceRospek AnnaLiceum Ogólnokształcące im. Władysława Jagiełły w Odolanowie
2.II miejscePinkowska AleksandraZespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.
4.III miejsceKowalska KatarzynaZespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.
5.wyróżnienieSewel SylwiaZespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.
6.wyróżnienieKania OliwiaZespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.
7.wyróżnienieSzmyt AleksandraZespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wlkp.
8.wyróżnienieNoculak EsteraZespół Szkół Ponadpodstawowych CKU w Przygodzicach
9.wyróżnienieMądra MartaZespół Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp.

Nagrody i podziękowania wręczyli młodzieży oraz nauczycielom: pani mgr Honorata Sachowska – Barańczak – dyrektor Zespołu Szkół Budowlano – Energetycznych, pani mgr  Mariola Grabowska –  przewodnicząca Jury konkursu recytatorskiego oraz pani mgr Agnieszka Lisiak – plastyk.

Krystyna Główczak  

Skip to content