Spotkania z historią

W piątek 4 listopada 2022 r. o godzinie 18:00 grupa uczniów z klas: AG4, B4 (Norbert Bączkiewicz, Martyna Kozłowska, Angelika Stawicka, Wiktoria Sójka, Paulina Wojtczak, Marta Woźna) uczestniczyła w spotkaniu z prof. dr. hab. Witoldem Molikiem z Collegium Historicum UAM Poznań. Spotkanie połączone z wykładem „Emigracja zarobkowa z Wielkopolski do Niemiec w latach 1870-1918. Skutki ekonomiczne, społeczne i kulturowe” miało miejsce w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim w ramach cyklicznych zaproszeń kierowanych przez OTN do ciekawych osób. Profesor nakreślił relacje polsko-niemieckie na tle trudnej i skomplikowanej sytuacji politycznej Europy w czasach tzw. la belle époque.   

                                                                                                                      Piotr Wiertelak

Skip to content