Spotkanie z prof. Jerzym Pietrzakiem

4 listopada 2021 r. grupa uczniów z klas: 3Bg i 3Tg (Mateusz Łuszczek, Angelika Stawicka, Wiktoria Sójka, Jędrzej Wicenciak, Kamil Witoń Wiktoria Wojciechowska, Paulina Wojtczak, Marta Woźna) uczestniczyła w spotkaniu z prof. Jerzym Pietrzakiem. Motywem przewodnim była promocja wspomnień ks. Stanisława Śniatały, absolwenta Królewskiego Gimnazjum w Ostrowie Wielkopolskim, proboszcza dobrzyckiego. Spotkanie odbyło się w dolnej kondygnacji Ratusza, w sali wystawowej imitującą przedwojenną restaurację. Znany i ceniony ostrowski historyk, wieloletni wykładowca na wrocławskim uniwersytecie, pierwszy senator w 1989 r. z okręgu kaliskiego, przewodniczący Komitetu Obywatelskiego „Solidarność” i dyrektor gabinetu Marszałka Senatu przypomniał sylwetkę księdza, posługę kapłańską przed wojną jak i podczas okupacji. Była to kolejna żywa lekcja historii, możliwość kontaktu z mistrzem, zawodowo zajmującym się źródłami archiwalnymi i drugie w historii „budowlanki” zetknięcie się młodzieży z Profesorem.  

Piotr Wiertelak

Skip to content