Szkolenie Farby Kabe Polska Sp. z o.o.

W dniu 16 grudnia 2021r. w Zespole Szkół Budowlano- Energetycznych w Ostrowie Wlkp. odbyło się szkolenie przeprowadzone przez firmę Farby Kabe Polska Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach. Podczas szkolenia uczniom klas 3Bap oraz 3Bg, szkoleniowiec firmy Farby Kabe p. Przemysław Zawieja wraz z doradcą techniczno- handlowym p. Mirosławem Słomiańskim przedstawili informacje związane z rodzajami tynków szlachetnych, ich właściwościami, zastosowaniem oraz odpowiednim doborem do rodzaju budynku, jego architektury i lokalizacji.Teoria przeplatała się z praktyką co było atrakcyjną i przystępną formą przekazu wiedzy i umiejętności dla uczniów. W trakcie wykonywania aplikacji tynków metodą ręczną i natryskową, mogli zobaczyć różnicę w produktach i sami się przekonać, że każdy rodzaj tynku potrzebuje innej techniki pracy z towarem. Poznali triki ułatwiające wykonywanie wypraw tynkarskich, najczęściej popełniane błędy podczas prac tynkarskich oraz ich negatywne skutki.  Już niebawem, jeżeli pozwolą na to wprowadzane obostrzenia, zostanie przeprowadzone kolejne szkolenie tej firmy. Tym razem z wypraw dekoracyjnych. Dziękujemy Firmie Farby KABE Polska Sp. z o.o. oraz ekspertom z zakresu materiałów budowlanych i wykończeniowych za bardzo przydatne szkolenie, z którego nabyta wiedza i umiejętności z pewnością zostanie wykorzystana podczas egzaminów zawodowych. 

inż. Agata Christ

Skip to content