Uczniowie ZSB-E laureatami IX Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej „Buduj z Pasją”!!

Ewelina Stempin i Adam Połczyński, uczniowie czwartej  klasy o profilu technik budownictwa Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych, zdobyli wysokie czwarte miejsce i uzyskali tytuł laureatów na IX edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej “Buduj z Pasją” – największej tego typu branżowej imprezie w Polsce, będącej integralną częścią Targów Budowlanych w Gliwicach.

Olimpiady organizuje Stowarzyszenie Edukacji Budowlanej, celem zmagań  jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów, doskonalenie umiejętności praktycznych oraz kształtowanie kompetencji zawodowych. W finale nasi uczniowie zmierzyli się przedstawicielami 15 najlepszych szkół budowlanych z całego kraju wyłonionych podczas etapu regionalnego, w którym uczestniczyły aż 82 szkoły.  Uczestnicy mieli do wykonania zadania przygotowane przez sponsorów imprezy, największe z  firm w branży budowlanej.

Tegoroczne zadanie z części praktycznej polegało na wykonaniu szachtu instalacyjnego w systemie suchej zabudowy, według przygotowanego projektu oraz zgodnie ze sztuką budowlaną. Wszystkie elementy zadania oceniało bardzo krytyczne jury. Na zadanie uczestnicy mieli 3,5 godziny. Następnie, sprawdzano wiedzę teoretyczną uczniów, musieli wykazać się szeroką znajomością zagadnień budowlanych i udzielić odpowiedzi na 40 specjalistycznych pytań – powiedziała Ewa Szymańska, nauczyciel przedmiotów z zakresu budownictwa w ostrowskim ZSB-E.  Gratulujemy laureatom!

Skip to content