VIII Mistrzostwa Kibiców Sportowych ostrowskiego ZSB-E

Król Artur I

Artur Muślewski z klasy ET4 po raz pierwszy w dziejach sięgnął po zwycięstwo w Mistrzostwach Kibiców Sportowych Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych w Ostrowie Wlkp. Dwa następne miejsca na podium zajęli debiutanci Jakub Spaleniak z AG3 i Michał Węgrzyn (B1bp). Quiz rozegrano w czwartek, 23 stycznia 2020 r. w sali 212 już po raz ósmy.

W ciągu 40 minut uczestnicy zmierzyli się z testem pisemnym złożonym z 33 pytań otwartych o łącznej wartości 81 punktów. Pytania dotyczyły przede wszystkim wydarzeń 2019 r. z zakresu sportu polskiego, światowego i lokalnego, a w mniejszym stopniu historii sportu, regulaminów i zasad rywalizacji. Autorem pytań, jak i pomysłodawcą quizu był nauczyciel, mgr Jarosław Maląg. On też poprawił wszystkie testy konkursowe. W zmaganiach wzięło udział 10 uczniów z 6 klas. W doborowej stawce znalazło się aż sześciu debiutantów (Dymalski, Grad, Kołeczko, Spaleniak, Tomaszewski, Węgrzyn). Najliczniej reprezentowana była klasa B1bp (3 przedstawicieli). Większość uczestników uzyskała ponad 50% punktów możliwych do zdobycia. Zwycięzca Artur Muślewski przed rokiem uplasował się na trzeciej pozycji. Zmagania te stanowiły zarazem eliminację do VII Mistrzostw Kibiców Sportowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Ostrowskiego, które w kwietnia odbędą się w ZSB-E. Prawo występu w nich zagwarantowała sobie czołowa czwórka, a zdobywcy piątego miejsca przypadła w udziale rola rezerwowego. Ponadto zdobywcy trzech najwyższych lokat sięgnęli po nagrody w postaci jednego z tomów Encyklopedii Piłkarskiej FUJI bardzo cenionego Wydawnictwa GiA z Katowic.   

Końcowa klasyfikacja:

 1. Artur Muślewski (ET4) 73 pkt.

 2. Jakub Spaleniak (AG3) 62,5 pkt.

 3. Michał Węgrzyn (B1bp) 57 pkt.

 4. Bartosz Kołeczko (B1bp) 51,5 pkt.

 5. Adam Bieganowski (ET3) 50,5 pkt.

 6. Wojciech Dymalski (B1bp) 48 pkt.

 7. Jakub Kalemba (ET3) 37 pkt.

 8. Urszula Grad (B2) 33 pkt.

 9. Damian Tomaszewski (ET1) 30 pkt.

10. Michał Szczurawski (ET4) 24 pkt.

Dotychczasowi zwycięzcy:

2013 – Łukasz Lech (B1)

2014 – Łukasz Lech (B2)

2015 – Adam Szlachta (E1)

2016 – Adam Szlachta (E2)

2017 – Adam Szlachta (E3)

2018 – Adam Szlachta (E4) i Bogusz Gajda (ET3)

2019 – Bogusz Gajda (ET4)

2020 – Artur Muślewski (ET4)

Skip to content