W blasku Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego

W sobotę 3 października 2020 r. o godz. 17.00 w dużej sali Domu Katolickiego przy ostrowskiej konkatedrze delegacja uczniów budowlanki: Kamil Widok, Mateusz Łuszczek, Alan Jaś, Maja Kubiak, Karolina Jerzewska, Beata Jaś – jedyna reprezentacja lokalnych szkół średnich – wzięła udział w promocji albumu pt. „Ostrowskie Misteria Męki Pańskiej 2014-2020”. Jak przypomniał prezes OTG  Misterium Męki Pańskiej wystawiane cyklicznie od 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim uderza rozmachem i dbałością o szczegół. Prace nad spektaklem rozpoczynają się tuż po Świętach Bożego Narodzenia. Zarówno aktorzy, obsługa techniczna, jak i widzowie podkreślają, że udział w wydarzeniu stanowi rodzaj rekolekcji przed Świętami Wielkiej Nocy. Przez siedem lat Misterium zgromadziło setki zaangażowanych osób, które tworzą swoistą społeczność. Ostrowskie Misterium na stałe wpisało się w kalendarz wydarzeń religijnych i kulturalnych miasta oraz regionu.

Gospodarzem Misterium jest parafia konkatedralna pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Ostrowie Wielkopolskim, a twórcami osoby świeckie i duchowne z miasta i jego okolic: dorośli, młodzież i dzieci.

Skip to content