Wycieczka do EC1

Grupa 30 uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w szkolnej wycieczce edukacyjnej do Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi. Najpierw uczestnicy wycieczki udali się z przewodnikiem ścieżką energetyczną i zwiedzili  wystawę „Przetwarzanie energii”, a następnie wzięli udział w pokazie astronomicznym w kinie sferycznym 3D. Po pokazie zwiedzili interaktywną wystawę  „Mikroświat – makroświat” oraz wystawę „Rozwój wiedzy i cywilizacji” – gdzie wykonywali  eksperymenty fizyczne na ponad 40 eksponatach. Eksponaty dotyczyły kilkunastu ważnych zagadnień, od maszyn prostych i wahadła Foucaulta przez prawa Bernoullego, hydro i aerodynamikę, zasadę zachowania momentu pędu, fale akustyczne i elektromagnetyczne do doświadczeń z “temperaturą barw” i pomiarem radioaktywności. Po pobycie w EC1, nasi uczniowie zwiedzili łódzką Palmiarnię.

Skip to content