Wycieczka edukacyjna do Warszawy

Grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w wycieczce przedmiotowej do Warszawy. Uczniowie zwiedzili dwa muzea – centra edukacyjne: Cosmos Muzeum oraz Muzeum Świat Iluzji.

Cosmos Muzeum to muzeum złudzeń optycznych i sztuki cyfrowej, gdzie 50 interaktywnych eksponatów z kolorowymi instalacjami świetlnymi i zwierciadłami pobudza kreatywność i pozwala doświadczać rozmaitych zjawisk optycznych.

Z kolei Muzeum Świat Iluzji to możliwość nauki poprzez zabawę na europejskim poziomie. Pozwala na przeprowadzanie doświadczeń fizycznych nie tylko związanych ze zjawiskami optycznymi, ale także dotyczących kinematyki (ruchu) oraz dynamiki. Muzeum to jest częścią tworzonej międzynarodowej sieci muzeów – podobne muzea zostaną wkrótce otwarte w Turynie, Kolonii i Lizbonie.

Skip to content