XI edycja powiatowego konkursu interdyscyplinarnego „Ocalić od zapomnienia. Małe ojczyzny w fotografii i rysunku.”

W dniu 17. kwietnia w Zespole Szkół Budowlano – Energetycznych  rozstrzygnięto XI edycję powiatowego konkursu interdyscyplinarnego „Ocalić od zapomnienia. Małe ojczyzny w fotografii i rysunku.”, który wpisał się na stałe w życie szkoły, miasta i powiatu. Od pierwszej edycji wzięło w nim udział 697 uczestników, którzy rywalizowali w dwóch grupach (uczniowie gimnazjum, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych), w trzech kategoriach: recytacja, rysunek, fotografia. Po reformie szkolnictwa, konkurs  jest dedykowany  uczniom szkół podstawowych.

Jak każdego roku, Patronat Honorowy sprawowali: Starosta Powiatu Ostrowskiego oraz Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego i Biblioteka Publiczna im. Stefana Rowińskiego to współorganizatorzy konkursu i fundatorzy nagród. 

W XI edycji konkursu wzięły udział szkoły podstawowe z Ostrowa Wielkopolskiego i powiatu. Na konkurs spłynęło 56 prac w dwóch kategoriach: rysunek i fotografia, których oceny dokonało Jury w składzie: pani architekt Paulina Walkow oraz pani artysta plastyk Agnieszka Lisiak „Skórka”.

Nagrody i  podziękowania wręczyli goście honorowi: starosta Paweł Rajski, dyrektor  Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim Rafał Luciński, dyrektor Muzeum Miasta Ostrowa Wielkopolskiego Witold Banach oraz gospodarze uroczystości: dyrektor Rafał Paterek i wicedyrektor Monika Gromska.  

Podsumowanie konkursu było okazją do zaprezentowania talentu muzycznego uczennicy Aleksandry Zmyślonej z klasy pierwszej o profilu technik budownictwa.

Organizatorzy odpowiedzialni za przygotowanie XI edycji konkursu: Krystyna Główczak, Lidia Tomala, Karolina Smektała i Maria Kowalczyk-Żurawska.

Skip to content