XIII Olimpiada Tematyczna “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…”

100% na maturze

Norbert Kustusz uczeń klasy ET2 Technikum Nr 3 im. Ernesta Malinowskiego ostrowskiego Zespołu Szkół Budowlano-Energetycznych zajmując drugie miejsce w etapie wojewódzkim XIII Olimpiady Tematycznej “Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego…” został zakwalifikowany do drugiej części zawodów finałowych.  Zmagania odbędą się w dniach 24-26 września 2020 r. w Warszawie i Sulejówku.

Trwająca edycja Olimpiady obejmuje lata 1887-1922 i nosi tytuł O niepodległość i granice Rzeczypospolitej”. Co godne podkreślenia przypada ona w setną rocznicę bitwy warszawskiej. Wywalczając drugą lokatę w finale wojewódzkim Norbert Kustusz uzyskał ponadto tytuł finalisty i zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii. Do całych zmagań przygotowywał go nauczyciel geografii i historii Jarosław Maląg. Warto podkreślić, że trwająca edycja będzie piątą ogółem i piątą zarazem z rzędu, do której finału awansował  przedstawiciel ostrowska „budowlanka” ZSB-E. Podczas rywalizacji pod koniec września na wszystkich uczestników czeka aż 9 konkurencji: Broń i barwa, Malarstwo batalistyczne, Eksponat muzealny, Pieśń i piosenka wojskowa, Literatura i poezja, Geografia militarna, Warszawa na przełomie wieku, Oprowadzanie po historycznych miejscach i obiektach w Warszawie, Losy mojej rodziny (przyjaciół domu)w latach walk o niepodległość.   

Jarosław Maląg

Skip to content