Ze sztandarem przy grobach powstańców

W sobotę 21 stycznia 2023 r. o godz. 12:00 delegacja szkoły z pocztem sztandarowym: Daniel Dziak, Karolina Drożdżyńska, Zuzanna Orzechowska (G2), Łukasz Paterka, Maciek Król (B1a) oraz Tobiasz Pomykaj (A1) uczestniczyła na Starym Cmentarzu w apelu pamięci w 160. rocznicę Powstania Styczniowego. Uroczystość pilotował i zainicjował zarazem prezes Ostrowskiego Towarzystwa Genealogicznego przy współpracy Komisji Historycznej Hufca ZHP w Ostrowie Wielkopolskim, Urzędu Miejskiego, władz samorządowych miasta i powiatu ostrowskiego. Program przewidywał wystawienie wart honorowych przy grobach powstańców, odśpiewanie hymnu  państwowego, wysłuchanie prelekcji historycznej dot. walk z 1863 r., apel pamięci, modlitwę za powstańców, składanie kwiatów i zapalenie zniczy na ich grobach oraz odśpiewanie pieśni patriotycznej.

                                                                            Piotr Wiertelak

Skip to content