Dzień Praw Dziecka w ZSBE z UNICEF po raz drugi 21 listopada 2022

#dlakazdegodziecka #miedzynarodowydzienprawdziecka #unicef

ZSBE przyłączyło się do inicjatywy UNICEF przypominającej o prawach dzieci, przy okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. To wydarzenie, które jednoczy wszystkie dzieci na świecie, a poprzez podejmowane inicjatywy okazujemy wsparcie i solidarność z dziećmi, których prawa nie są respektowane. To radosny dzień z bardzo ważnym przesłaniem.

Tego dnia także nasza szkoła stała się niebieska, a klasy, które były najbardziej niebieskie miały szansę wziąć udział w konkursie i zdobyć dofinansowanie do imprezy integracyjnej. Uczestniczyły klasy T1, A1, B1a, B1b, GT2, ET3, A3p, T4g. Zwyciężyła klasa T1, gratulujemy 😊

Na placu przed szkołą odbył się happening, w trakcie którego uczniowie klas T1, B2 i T4g malowali na nawierzchni hasła odzwierciedlające prawa dziecka takie jak: prawo do opieki, praco do ochrony przed przemocą, prawo do własnego zdania, prawo do opieki medycznej, prawo, w którym dobro dziecka jest najważniejsze.

Klasa A3 dodatkowo zrealizowała własną inicjatywę i przygotowała plakaty, które tworzą wystawę.

Wszystkim dziękujemy za zaangażowanie 😊 Prawa dzieci są dla nas ważne 😊 

Skip to content