Upoluj Swoją Książkę 3

Niektórzy z Was pamiętają tę akcję z zeszłego roku szkolnego,
biblioteka zaprasza do wzięcia w niej udziału po raz trzeci.

Na drzwiach biblioteki i tablicy korytarza na parterze pojawią się żółte plakaty „Czytaj Pl”. Ta największa akcja czytelnicza w kraju trwa od 02.11. do 30.11.2019r. Ma charakter bezpłatnej wypożyczalni e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod umieszczony na plakacie, a następnie ściągnąć książki na nim umieszczone.

Jak widzicie, służą pomocą przy pobieraniu aplikacji mobilnej Woblink z plakatu, który jest umieszczony na drzwiach biblioteki.
W razie jakichkolwiek problemów zgłoście się do biblioteki szkolnej lub do uczniów – ambasadorów akcji „Bibliotekarka życzy Wam przyjemnej lektury.

Przerwa na czytanie
Nasza szkoła wzięła udział w akcji „Przerwa na czytanie”, która miała promować czytelnictwo i książki wśród młodzieży.
W przedsięwzięciu uczestniczyli nie tylko uczniowie, ale także nauczyciele i pracownicy szkoły.

Jeszcze raz pod znakiem niepodległości w duchu wielkopolskim
Pośród licznych faktów składających się na tegoroczne obchody 100-lecia niepodległości nie sposób pominąć wydarzeń związanych także sprzed stu lat mających miejsce w Poznaniu jak i całej dzielnicy pruskiej. Mowa o rocznicy powstania wielkopolskiego. 26 grudnia 2018 roku minie wiek, jak do Poznania zawitał światowej sławy kompozytor Ignacy Jan Paderewski, którego przyjazd stał się impulsem do chwycenia za broń i uwolnienia się z zależności od kajzerowskich Niemiec.

Skip to content