Z filologiem o historii. Spotkania na czasie

            Delegacja naszej szkoły Hanna Grycman (A3) i Maksymilian Karasiński (ET3) jako jedyni spośród młodzieży szkół średnich Ostrowa Wielkopolskiego uczestniczyli w piątek 6 października o godz. 18:00 w spotkaniu z prof. dr. hab. Stanisławem Mikołajczakiem. Filolog i pracownik naukowy UAM spośród licznych obowiązków, jakie sprawuje przewodniczy także Komitetowi Odbudowy Pomnika Wdzięczności w Poznaniu. W sali ekspozycyjnej Muzeum Miasta w Ratuszu profesor przedstawił historię powstania pomnika, znanego jako Pomnik Serca Jezusowego zburzonego – podobnie jak w Ostrowie przy Kościele św. Antoniego – przez Niemców w 1939 r. Poza rysem historycznym opisał obecne targi i zmagania jakie Komitet restytucji pomnika napotyka w „zlewaczałych” jak sam określił środowiskach, które próbują za wszelką cenę usunąć Boga z przestrzeni publicznej. Spotkanie zakończono dyskusją i ciekawą wymianą poglądów.      

                                                                                                                      Piotr Wiertelak

Skip to content