Kolejny sukces budowlanego duetu

30 stycznia 2020 roku w Zespole Szkół Budownictwa Nr 1 w Poznaniu, odbyły się zawody regionalne Olimpiady “Buduj z Pasją”. Uczniowie z klasy B4, Ewelina Stempin i Adam Połczyński, zdobywając pierwsze miejsce pokonują dwie wysoko sklasyfikowane w Ogólnopolskim  Rankingu Techników 2020 szkoły budowlane. W zawodach wzięło udział osiem dwuosobowych drużyn m.in. z Ostrowa Wielkopolskiego, Wrześni, Szczecina, Poznania, Zielonej Góry, Krobi, Nowej Soli. Wysoki wynik zespołu z Ostrowa gwarantuje udział uczniów w centralnym finale Olimpiady, który odbędzie się w Gliwicach 28,29.02 – 01.02.2020 – powiedziała Ewa Szymańska, nauczyciel przedmiotów z zakresu budownictwa w ostrowskim ZSB-E.

Podczas rywalizacji uczestnicy indywidualnie rozwiązywali test pisemny, a następnie drużynowo wykonywali zadanie praktyczne dot. suchej zabudowy.

Celem olimpiady jest podnoszenie poziomu wiedzy budowlanej uczniów oraz doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych. Organizatorem jest Krajowa Federacja Edukacji Zawodowej i Kultury Fizycznej „Budowlani” w Kielcach.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Skip to content