Pomoc psychologiczno-pedagogiczna w szkole. Wsparcie w kryzysie.

Drogi Uczniu, Rodzicu,

Pamiętaj, że nie jesteś sam. Jesteśmy otwarci na Twoje potrzeby, a zgłoszenie się po pomoc to już połowa sukcesu.

Udzielanie pomocy psychologiczno – pedagogicznej w szkole może być zainicjowane przez:

• ucznia,
  • rodziców ucznia,
  • dyrektora szkoły,
  • nauczyciela,
  • wychowawcy lub specjalistów, prowadzących zajęcia z uczniem,
  • pielęgniarkę szkolną,
  • poradnię, pracownika socjalnego, asystenta rodziny, kuratora sądowego, organizację pozarządową, inną instytucję lub podmiot działający na rzecz rodziny, dzieci i młodzieży.

Uczeń może być objęty w szkole pomocą w wymienionych w rozporządzeniu formach tj.:

• klasą terapeutyczną,
  • zajęciami rozwijającymi uzdolnienia,
  • zajęciami rozwijającymi umiejętności uczenia się,
  • zajęciami dydaktyczno-wyrównawczymi,
  • zajęciami specjalistycznymi: korekcyjno-kompensacyjnymi, logopedycznymi, rozwijającymi kompetencje emocjonalno-społeczne oraz innymi zajęciami o charakterze terapeutycznym;
  • zajęciami związanymi z wyborem kierunku kształcenia i zawodu,
  • zindywidualizowanej ścieżki kształcenia,
  • poradami i konsultacjami.

Potrzebę objęcia pomocą psychologiczno – pedagogiczną można zgłosić do wychowawcy klasy lub pedagoga szkolnego.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza

Szanowni Rodzice, Nauczyciele

Codziennie w godzinach 8.00-14.00 są do dyspozycji specjaliści, którzy udzielają dzieciom i młodzieży, a także rodzicom wsparcia psychologiczno – pedagogicznego.

Dane kontaktowe:

PORADNIA PSYCHOLOGICZNO – PEDAGOGICZNA W OSTROWIE WIELKOPOLSKIM

ul. Królowej Jadwigi 1
       63-400 Ostrów Wielkopolski

e-mail: sekretariat@poradnia-ostrow.pl

W pliku poniżej znajduje się lista potencjalnych instytucji i organizacji wraz z ich danymi kontaktowymi, które mogą udzielić Tobie wsparcia w radzeniu sobie z trudnym stanem psychicznym związanym z epidemią koronowirusa w Polsce.